Warning: Smarty error: unable to read resource: ".conf" in /usr/local/apache/www/htdocs/airfoto.fr.pl/webapp/lib/Smarty/Smarty.class.php on line 1102
Airfoto.pl



id # 39921  
39921
zdjęcie średnie   zdjęcie duże

 
 
Nazwa samolotu / Linia lotnicza
 
 
Miejsce wykonania
 
 
Rejestracja
Nr seryjny
 
LS -8 Inny
Aeroklub Gliwicki
 POLAND , Gliwice (EPGL)
D-3832
Data: 27 czerwca 2005
Autor: Michał Jaworski
Ilość wyświetleń: 2604
 
Opis Szukałem i nieznalazłem więc wszystko wskazuje na to,że to pierwsze zdjęcie na tej stronie tego szybowca.Mało tego-to chyba pierwsze zdjęcie jakiegokolwiek szybowca z rodziny "LS"!Zresztą nawet go niema na liście.Trochę to dziwne no ale trudno.Panowie i panie,sezon się zaczyna więc zwróćmy trochę więcej uwagi na coś innego niż te same Benki i Airbusy lądujące na tych samych lotniskach w tych samych pozach.Bo dysproporcja ilości zdjęć szybowców w stosunku do wszystkich zdjęć lotniczych na tej stronie jest porażająca.Myślę,że wielu szybowników się ze mną zgodzi.A przecież to od szybowania w powietrzu zaczęło się lotnictwo (nielicząc baloniarstwa oczywiście).Ale do rzeczy-jest to jak widać LS-8,który został wypożyczony przez naszego mistrza Europy rodem z Gliwic,Tomka Rubaja. 
Aparat Olympus CAMEDIA C-50 
Ekspozycja  
Komentarze:  aby komentować zdjęcie musisz zarejestrować się w naszym serwisie
2006-05-15, maverick (EPGL)
To długa i trochę pokręcona opowieść.Niebędę tutaj o tym pisał,bo szkoda miejsca na to.Kiedyś ci opowiem.Poprostu pewne osoby mi to skutecznie uniemożliwiały,a że byłem od nich mocno zależny to stało się tak jak sie stało.Jak wiesz,latanie kosztuje,dlatego dopiero rok temu zacząłem latać w realu,bo dopiero rok temu zacząłem pracować i zdobyłęm na to pieniądze.Szkoda,że niemiałem tak,jak inni-16lat i już 3klasa na koncie.Takim sposobem może już bym miał instruktorke na koncie.Po 8latach mocnego latanie to by sie chyba raczej dało zrobić no nie? :-/ Trudno-trzeba sioę skupić na tym,żeby jak najszybciej latać na takich maszynkach jak ta na zdjęciu, a przeszłość zostawić historykom,takim jak nasz szanowny "dziadek >Kur Zapiał< POPIEL " ;-).Nara...
2006-05-13, zwirson
oj tak Kur Zapiał ma genialną pamięć "... bo w czterdziestym trzecim... " Skoro zajmujesz sie lotnicwem od dziecka to czemu dopiero eraz zacząłeś latać?
2006-05-13, maverick (EPGL)
Nic bardziej błędnego-ani niejestem kimś wielkim,ani niepozjadałem wszystkich rozumów.A w szybowcu to siedziałem pierwszy raz w 5klasie podstawówki na Muchowcu.Biorąc pod uwagę to,że mam 24lata to było to bardzo dawno temu-a już wtedy wiedziałem że będę się szkolił właśnie w Gliwicach.Wbrew możliwym pozorom,lotnictwem zajmuję się od dziecka,cokolwiek to znaczy,a pamięć mam bardzo dobrą.No,może nie tak dobrą jak nasz kochany "dziadek Popiel" z klubu ;-)...
2006-05-11, zwirson
Michale, oświadczam Ci że czytałem ten folder nawet nie jeden raz i myśle, że to było zanim Ty wogóle wsiadłeś do szybowca, ale to nic nie znaczy, ale Ty chyba uwązasz ze jestes kimś wielkim w aeroklubie i pozjadałes wszystkie rozumy.A o Sz.P. Tomku zdecydowanie mógłbym powiedzieć więcej niż Ty, więc jeżeli chciałbyś sie dowiedzieć czegoś ciekawego daj znać, chętnie Ci pomoge. Pozdrawiam :)
2006-05-08, maverick (EPGL)
faktycznie,źle sie wyraziłem,chodziło mi o to że od początku związany jest z naszym klubem (ponad 20lat) nawet po zmianie miejsca zamieszkania o ponad 300km od Gliwic.Sam to napisał w folderze sekcji szybowcowej naszego klubu.Nieczytałeś to poszukaj na naszej stronie.A poza tym to że mieszka pod Warszawą nieznaczy że niepochodzi z Gliwic.Ja też niejestem z Gliwic ale niewidzę nic złego w tym,żeby ktoś mówiąc o moim lataniu powiedział w ten sposób myśląc,że latam właśnie w Gliwicach i należe to tutejszego aeroklubu.To tyle.
2006-05-08, zwirson
Tomasz Rubaj nie jest rodem z Gliwic ale to mały szczegół... Pozdrawiam :)
2006-04-12, maverick (EPGL)
Brawa dla redakcji airfoto za czujność!Bo załadowaniu tego mojego zdjęcia z opisem dostałem mejla z propozycją na spisanie wszystkich typów szybowców których jeszcze niema na liście i przesłania mejlem do nich oraz widzę,że dodano tego LSa na listę,i to nietylko 8semkę,ale też 10tkę!Miło mi się zrobiło po tym :-).
2006-04-12, maverick (EPGL)
Dzięki za komentarz.My raczej też zaczniemy po świętach.Samoloty są sprawdzone,winda już ma klasę b KACAP był,wyciągnęli nawet dwa szybowce ale grzęzły po 3cm w ziemi i całe bródne od spodu potem były.Lotnisko ogólnie wciąż bardzo mokre mimo chyba najlepszego drenarzu w kraju!Już mnie krew zalewa bo chcę się wznowić i zrobić celność z holem a tu Wiosna ma jakieś kaprysy!No trudno-taka dola szybowników-już widzę te uśmiechy na twarzach samolociarzy hehe.Swoją drogą to aż się przykro robi jak się widzi te szlaki Cumulusów,a było już kilka.Pozdrawiam i zapraszam do Gliwic!
2006-04-11, airdaro
Mądrego to dobrze z rana poczytać. Podpisuję się pod tym rękami i nogami. Mam nadzieję, że Gliwice już latają. Lubin niestety zacznie dopiero po świętach choć już kilka dni solidnej termiki było :-/. Pozdrawiam szybowników.


Losowe zdjęcia z galerii Airfoto.pl
 107095 
 w galerii głównej 
 28105 
 w galerii głównej 
 19851 
 w galerii głównej 
 31091 
 w galerii głównej 
 117911 
 w galerii głównej 
 117879 
 w galerii głównej 
 123452 
 w galerii głównej 
 20707 
 w galerii głównej 
 38722 
 w galerii głównej 
 60397 
 w galerii głównej 
 123347 
 w galerii głównej 
 86047 
 w galerii głównej 
lotnictwo, zdjęcia lotnicze, fotografia, pasja, lotnisko, klub miłoœników lotnictwa, balony, samoloty, wszystko co lata, spotter