Wyszukaj w airfoto   Katalog zdjęć   ART   Klub   Dane statków powietrznych   Download   Forum   Linki   Newsy   Kontakt  
  zapisz
  wypisz
id # 46608  
46608
zdjęcie średnie   zdjęcie duże

 
 
Nazwa samolotu / Linia lotnicza
 
 
Miejsce wykonania
 
 
Rejestracja
Nr seryjny
 
Antonow An-26
Exin
 POLAND , Gdańsk - Rębiechowo (GDN/EPGD)
SP-FDS
12205
Data: 6 lipca 2006
Autor: Wojtek Werpachowski
Ilość wyświetleń: 1833
 
Opis Gdańsk - Rębiechowo => lotnisko przyjazne spotterom :-) Pozdrowienia dla Wszystkich których miałem przyjemnośc tu poznać. 
Aparat  
Ekspozycja  
Komentarze:  aby komentować zdjęcie musisz zarejestrować się w naszym serwisie
2006-07-12, frikpl
wiem, ale na forum sporadycznie ktoś zagląda i miałem świadomośc nikłych efektów tych dyskusji... po prostu od jakiegoś czasu się coraz bardziej irytowałem wraz z kolejnymi odrzucanymi zdjęciami.
2006-07-12, Woit
Jak pokażesz ciekawy kadr, to nikt Ci milimetrów po lewej czy po prawej nie będzie wytykał, jeśli jest to zwykłe/spotterskie ujęcie to na pewno możesz spodziewać się czepiactwa. Na forum airfoto.pl/forum jest dział gdzie można podyskutować w tej sprawie. Pozdrawiam!
2006-07-12, frikpl
właśnie o to chodzi, że mi nic nie przeszkadza w tym zdjęciu, jest bardzo dobre, tylko irytuje mnie podejście większej części screenerów do swojej roboty, bo przecież zdjęcie by byc dobre nie musi miec samolotu centralnie w kadrze, kluczem jest kompozycja, a momentami selekcja sprawia wrażenie nie patrzenia na zdjęcie jako całośc, czy jest dobre, czy nie, czy dobrze wygląda, czy nie, tylko ile milimetrów jest z prawej strony a ile z lewej... przyznam też że ostatnio jestem troszkę tym poirytowany, bo odkąd już dostaję przyczyny odrzucenia zdjęc, to wiele z nich wydaje mi się bardzo niesprawiedliwych, zresztą z nmiektórych werdyktów znajomy zajmujący się fotografią też jest bardzo zdziwiony.
2006-07-12, Woit
Grzegorzu, jestem pewien na 100%, że gdybyś wrzucił zdjęcie tak samo skadrowane to byłoby ono przyjęte. Centralizm to nie błąd to po prostu coś czego fotoGRAFOWIE i fotoGRAFICY nie lubią, my jesteśmy spotterami i centralizm jest metodą kadrowania dzięki której w kadrze mamy samolot wypełniający go w sposób maksymalny - widzimy więcej szczegółów itd. Oprócz tego jest to pewne ułatwienie dla początkujących miłośników fotografowania samolotów, czyt. spottingu czyli krótko mówiąć - zrób zdjęcie tak aby samolot wypełniał kadr od lewej do prawej strony, nie przysyłaj nam zdjęć (do galerii głównej) gdzie samolot jest w rogu, ma ucięty ogon/dziób itp, horyzont jest krzywy. To takie ABC spottingu. Wraz znabieraniem doświadczenia, każdy kuma o co chodzi i eksperymentuje pamiętając o pewnych zasadach i samemu decydując jak i w jakim stopniu można je złamać. Gdybyśmy mieli same profile samolotów w galerii to byłby to rejestr typów i linii a nie galeria... To co piszę dotyczy tzw. spottingu a nie sztuki fotografowania samolotów jaką uprawiają tacy koledzy jak np. Mariusz Adamski czy Tompac. Pozdrawiam! P.S. Co ci tu nie pasuje w tym zdjęciu?
2006-07-12, frikpl
hm, nie chcę byc niemiły, ani ujmowac niczego Woitowi, czy jego zdjęciom, ale jakoś jestem przekonany że gdybym wrzucił podobne zdjęcie, zostałoby odrzucone bo maszyna nie jest centralnie w kadrze (nie mówiąc o tym że kadr centralny w fotografii to błąd)
Rejestracja domen, Hosting, Serwery WWW, Backup online, Komputer osobisty w chmurze