Wyszukaj w airfoto   Katalog zdjęć   ART   Klub   Dane statków powietrznych   Download   Forum   Linki   Newsy   Kontakt Newsy
  zapisz
  wypisz
Aero California, wszystkie loty odwołane!
Poniedziałek, 3 kwietnia, 2006, Los Angeles International (LAX)
 
Wielu pasażerów zostało uziemionych na lotnisku w Los Angeles International (LAX) po tym jak meksykańskie linie lotnicze Aero California odwołały wszystkie swoje loty bez podania żadnych przyczyn. Bankructwo to jedna z informacji jakie krążyły między pasażerami. Jednak dopiero kilkanaście godzin po wstrzymaniu lotów, o prawdziwych przyczynach jako pierwsza dowiedziała się jedna z meksykańskich gazet - "linia została uziemiona z powodów bezpieczenstwa". Aero California nie przeszła testów podczas zeszłorocznych inspekcji i do tej pory usterki nie zostały usunięte.

W terminalu Tom Bradley na lotnisku w Los Angeles było sporo zamieszania. Pasażerowie nie dostali zworótw za bilety. Nie podano też żadnych informacji o ewentualnym wznowieniu lotów.

Aero California, powstała w 1960 roku, początkowo świadcząc usługi tupu "air taxi". W latach 80-tych linia rozpoczeła loty regularne samolotami typu Convair 340. Od 1995 roku flota tego przewoźnika została ujednolicona i od tej chwili tworzyły ją jedynie samoloty odrzutowe.
Na początku 2005 roku na flotę Aero California składało się 10 samolotów Douglas DC-9-10 oraz 11 Douglas DC-9-30. Linia oferowała połączenia do 31 portów lotniczych w Meksyku i USA będąc trzecią co do wielkości meksykańską linia lotniczą. Lotnisko w Los Angeles było jednym z jej z hubów.

Tekst: Maciej Flis - korespondent Airfoto.pl / Los Angeles (LAX)
Zdjęcia: Maciej Flis i Jarek Dąbrowski
20 stycznia 2015
KALENDARZ LOTNICZY AIRFOTO 2015 JUŻ W SPRZEDAŻY !
... więcej
18 stycznia 2015
Nowa publikacja "Łączność" z serii Szkolenie samolotowe EASA
... więcej
17 stycznia 2015
Ostatnio dodane zdjęcie w kategorii Exclusive

... więcej
Sonda
Archiwum ankiet
Rejestracja domen, Hosting, Serwery WWW, Backup online, Komputer osobisty w chmurze